הורות בזוגיות שנייה

זה אחד לגדל ילד שלך, זה נושא שונה לחלוטין כאשר מדובר בילדים של הורה אחר. כיצד מתמודדים עם אתגרים הנובעים מעצם השינוי החל בחייו של הילד וכניסת אדם נוסף למשוואה עם כל המורכבות שבנושא.

קרא עוד...

הורים למתבגרים

הורות מעולם לא הייתה פשוטה. הורות לילדים מתבגרים בעידן המודרני הינה מאתגרת כפליים. כיצד מתמודדים עם הקונפליקטים האינסופיים, עם מרד הנעורים, עם ילד "בונקר" שאינו משתף בשום דבר?

קרא עוד...

הורות צעירה

ליווי להורים צעירים בתחילת הדרך: כששניים הופכים לשלושה – כיצד מתמודדים עם זוגיות שנדחקת הצידה והמרוץ לגידול העולל מתחיל. כיצד מטפחים ומשמרים את הזוגיות תוך יצירת הקן המשפחתי.

קרא עוד...

כלכלת המשפחה

ליווי בנושאי כלכלת המשפחה החל משלביה הראשונים – בין אם בתהליכים טרום נישואים במטרה לבנות תכנית לכלכלה משפחתית תוך הבנה שזוהי התנהלות עסקית לכל דבר.

קרא עוד...

ניהול תיק - Case Manager

טיפול בילדים מצריך לעיתים התערבות של גורמים שונים המטפלים בצרכיו של הילד בתו ומחוץ למסגרת הבית ומעלה את סוגית הצורך בתיאום וניהול של פעילותם אל מול הילד.

קרא עוד...

ליווי ותיאום בתהליכי גירושין

הורים יכולים להתגרש, אך לא מהילדים. כיצד עושים זאת על הצד הטוב ביותר עבור הילדים? כיצד ממזערים נזקים עבור הילדים? לטובת ההורים המבקשים לקבל כלים להתמודדות מטיבה.

קרא עוד...

הורות וקריירה

הורות בעידן המודרני אינה קלה כלל וכלל, בטח כאשר מצטרפת למשוואה קריירה תובענית, זוללת זמן. כיצד מלהטטים בין קריירה למשפחה ולעצמיות ועצמאות. כלים לבניית בית מותאם צרכים.

קרא עוד..

משברים וקונפליקטים

קונפליקטים ומשברים הינם התנגשות בין צדדים בעלי צרכים, אינטרסים, רגשות, דעות, אמונות וערכים שאינם מתיישבים אלה עם אלה.

קרא עוד...

ליווי זוגי

ליווי זוגי הוא עדיין אחד התחומים שזוגות חוששים ממנו. בד"כ אחד מבני הזוג (בד"כ הנפגע) הוא זה שיוזם פניה ואילו הצד השני (זה שפגע) בטוח שניתן לצאת מהתסבוכת לבד...

קרא עוד...

משפחתי

כולנו: מבוגרים, צעירים, הורים וילדים, כמהים להרגיש שייכים ומוערכים במשפחה ובו בזמן ייחודיים. ילדים, בשל חוסר ניסיונם, זקוקים יותר ממבוגרים להרגיש שמבינים אותם, במיוחד כאשר הם מרגישים רגשות מעיקים של בדידות, דחייה, אשמה, נחיתות חוסר הצלחה לימודית ועוד. הם זקוקים להורה אמפתי וסמכותי מחד, הער לרגשותיהם ומסייעים להם להירגע. אך כיוון שהילדים מגיעים ללא הוראות הפעלה אנו המבוגרים פועלים דרך הניסוי והתהייה עם הרבה טעייה המשפיעים לשנים רבות ואף לחיים שלמים. 

במרכז "בשביל הדרור" אנו עובדים עם כלי ייחודי הקיים אצל כל אחד מאתנו: פרופיל ביומטרי הנמצא בכף ידינו. האבחון מתבצע ע"י מומחים בתחום, נאספים נתונים, נבדקים ומפוענחים וההורים מקבלים אבחון מקיף, מעמיק ומפורט וכן תכנית עבודה מדויקת לעבודה אל מול הילד/ים במשפחה תוך התחשבות בנתונים של ההורה על חזקותיו וחולשותיו. כאשר אנו מבינים את המידע הקיים אנו עשויים להובילו להצלחה גבוהה יותר ולבניית בטחון עצמי. אנו מסוגלים להתמודד עם מכשולים שונים בדרך אמפתית ולייצר קשר אמיץ. הדבר מאפשר לנו לתווך את ילדינו טוב יותר למבוגרים האחראים במסגרות החינוכיות ולהגיע למיצוי הפוטנציאל הטמון בו.


    הרשמה לניוזלטר