ליווי זוגי

ליווי זוגי הוא עדיין אחד התחומים שזוגות חוששים ממנו. בד"כ אחד מבני הזוג (בד"כ הנפגע) הוא זה שיוזם פניה ואילו הצד השני (זה שפגע) בטוח שניתן לצאת מהתסבוכת לבד...עד שהמצב הופך לבלתי נסבל. ישנה תחושה שזהו השלב שלפני הסוף וישנו חשש גדול מכך.

הצורך שלנו בזוגיות הינו צורך קיומי ברמה הביולוגית. אך פה מתחיל פרדוקס הזוגיות: אנו לא תמיד מרגישים בטוחים ומאושרים בה. לעיתים קרובות מידת התסכול המלווה את הזוגיות היא גם זו המכלה אותה. במרכז אנו מלמדים זוגות תקשורת בינאישית זוגית –כיצד לתקשר עם בן/בת הזוג שלי? הבנת הסיבות ה"מקצרות" בתקשורת, והשפה האמפתית המאפשרת הבנה ושיתוף פעולה.

לליווי זוגי פונים זוגות הנמצאים במשבר, זוגות בהתלבטות, לעיתים בן זוג אחד המרגיש צורך לדבר, יחידים המחפשים זוגיות, זוגות לפני נישואים, זוגות בזוגיות שנייה ויותר, זוגות מבוגרים.

Lady with glass

שאלות נפוצות


ליווי זוגי הינו הליך המיועד לזוגות המבקשים לשפר את היחסים ביניהם. זוגות ניגשים לקבלת עזרה סביב נושאים שונים המעיבים על הקשר ביניהם החל מנושאים כלכליים, דרך אי הסכמות על גידול ילדים, בגידה, הבדלי תרבות, תקשורת בין אישית ועוד.
אנשים פונים לבקשת עזרה כאשר הם מבינים שאינם מצליחים להגיע להבנות באופן עצמאי. כאשר הריבים הופכים לתכופים יותר והרצון להיות ביחד פוחת. כאשר הם מבינים שהם אינם מבינים איש את רעהו וכאשר צד אחד מתחיל לדבר על "פירוק החבילה".
הזמן הטוב לעבודת צוות הוא דווקא כאשר נמצאים בתחילת הקשר כאשר ישנה אופוריה והתאהבות מוחלטת. ניתן ללמוד צורת תקשורת מכבדת וכלים לפתרון סכסוכים קטנים המעיבים על הקשר. ללמוד את השפה עוד בטרם מתחילים הקשיים העתידיים. בני הזוג לומדים לכבד את ה"ביחד" ואת ה"לבד".
בהחלט שניתן להגיע למפגשים לבד. לעיתים רבות כאשר צד אחד יוצר שינוי בדרך ההקשבה ובדרך בה הוא עונה כדי שהשינוי יהיה גם בצד השני. פעמים רבות זהו הבטחון לצד השני להגיע לקבל את העזרה.
פעמים רבות מתקשר אחד מבני הזוג בבקשה לקבלת עזרה כאשר בן הזוג מתעקש שמבחינתו הכל בסדר בזוגיות. לתשובתו זו סיבות רבות ללמה לא ללכת. כאשר צד אחד מרגיש צורך זה צריך להיות מספיק נחוץ כדי להגיע לקבלת כלים נוספים לזוגיות. כל שנותר הוא להסביר שהוא מרגיש צורך לקבלת כלים נוספים לזוגיות והיה שמח לקבל הכוונה זו.
בהחלט שכן. זוגות רבים אינם מעוניינים בתהליך ארוך טווח שכן הם מרגישים שישנה בעיה נקודתית שעליה קשה להם להתגבר לבד. הם מבקשים הקשבה של איש מקצוע והארת זווית ראיה מעט שונה של אדם נטרלי.

מוצרים נוספים:
ייעוץ זוגי
ייעוץ לקריירה
הורות וקריירה
אימון אישי
ליווי להקמת עסק

    הרשמה לניוזלטר