ליווי ותיאום בתהליכי גירושין

יודעי דבר אומרים כי "צריך לדעת עם מי להתחתן כדי לדעת ממי להתגרש". למרכז שיתוף פעולה עם מגוון מגשרים בתחום הגירושין.

כיום קיימות כמה דרכים למנוע התדיינות משפטית ארוכת טווח ולהסלמה בעימות המשפחתי. הגישור הוא דרך מומלצת לפתרון המחלוקות ולהשגת הסכם גירושין מאוזן, העונה לכל צורכי בני המשפחה, ובעיקר לילדים. מטרות הגישור הן סיוע בהידברות והשגת הבנות חדשות והסכמות בעניינים הנוגעים לעתיד המשפחה.

בשעה שההורים עסוקים בהתמודדות רגשית עם גירושין והתארגנות סביב השינויים הכלכליים והחברתיים, עוברים הילדים שינויים שונים: מעבר למקום מגורים חדש, חברה חדשה ושינויים במהות הקשר עם כל אחד מההורים. לשינויים אלו הנלווים לתהליך הגירושין יש השפעה על הסתגלותו של הילד. אם הורות מאתגרת בזוגיות, היא הופכת למורכבת שבעתיים בעת גירושין וישנה חשיבות גדולה להבנת הילד "מבפנים כלפי חוץ" כדי לבנות את התכנית הטובה ביותר עבורו. תהליך זה רצוי שייבנה בשיתוף אדם המבין את התפתחות הילד ואת נפשו בגילאים השונים.

שאלות נפוצות


מחקרים מראים כי לאחר תקופת הסתגלות ראשונה, יתגברו רוב הילדים על משבר הגירושין וינהלו אורח חיים תקין. הסתגלותם תהיה טובה יותר אם הוריהם ימשיכו להיות רגישים לצרכיהם, יתייחסו אליהם בכבוד ובהתחשבות וישתפו פעולה כהורים.
לפני ההודעה על הפרידה, רצוי שההורים יתכננו מה ראוי שהילדים ישמעו ובאיזה מידע לא ראוי לשתפם. רצוי ששני ההורים ינהלו את השיחה בצוותא עם הילדים, אם הדבר אפשרי, יסבירו לילדים בצורה עניינית את המצב תוך שמירה על כבודו של כל הורה. ההסבר צריך להיות תואם לגילם של הילדים ולרמת הבנתם.
הורים רבים כיום בוחרים בהורות משותפת כך שלילדים שני בתים ולא בית עיקרי. סידור זה מחייב תכנית הורית מפורטת ומותאמת לצורכי הילדים ולגילם. רצוי לבנות תכנית זאת עם איש מקצוע לקבלת הדרכה להתאמת תכנית אידיאלית לילד.
בהחלט שרצוי להיכנס לתהליך תיאום הורי כבר בתחילת הפירוד אך אין זה אומר שלא ניתן לשכתב את התנאים לטובת הילדים. אין להיצמד לכללים וטבלאות שאינם עובדים, או שהילד בגר והתנאים אינם מתאימים עוד.
בתקופות שונות של חייהם מתמודדים ילדים בדרכים שונות עם משברי הפרידה והגירושין. הסתגלותם תלויה בגורמים שונים שהחשובים ביניהם: רמת הקונפליקט בין ההורים, יציבות והמשכיות הקשר עם שני ההורים, גיל הילדים ורמת ההתפתחות שלהם.
קיימות כמה דרכים המיועדות למנוע התדיינות משפטית ארוכת טווח והסלמה בעימות המשפחתי. תאום הורי וגישור הינם דרכים מומלצות לפתרון המחלוקות ולהשגת הסכם גירושין מאוזן, העונה על צורכי בני המשפחה, בעיקר הילדים.

מוצרים נוספים:
ייעוץ זוגי
ייעוץ לקריירה
הורות וקריירה
אימון אישי
ליווי להקמת עסק

    הרשמה לניוזלטר