כלכלת המשפחה

תחום כלכלת המשפחה עוסק בכל תחומי הניהול הכלכלי של משפחות. בתחום של כלכלת המשפחה משתמשים במודים כלכליים ובמיוחד כלים של כלכלה התנהגותית לצורך ניתוח ושיפור התנהגות הכלכלית של המשפחה. הליווי לכלכלת המשפחה מתחיל עוד בטרם נישואים במטרה לבנות תכנית כלכלית מודולרית לפי הצרכים בהווה של הזוג ועד לגיל זקנה. במרכז ניתנים שירותי ליווי והדרכה לזוגות צעירים תוך שימוש בכלים כמו תכנון תקציב, מאזן, בקרת תקציבים, כלים לניהול סיכונים ועוד. עבודת היועץ לכלכלת המשפחה מלווה בהדרכה הורית להתמודדות עם האתגרים שעומדים בפניהם אל מול הילדים כגון הצבת גבולות ועוד.

Lady with glass

שאלות נפוצות


המודעות הגדלה לנושא כלכלת המשפחה היא תוצר של השינויים שחלו בתרבות הצריכה בשנים האחרונות שהפכו את כלכלת המשפחה למורכב ומסובך יותר מאשר בעבר. זוגות היודעים לנהל את כלכלת המשפחה, להציב גבולות אישיים ומשפחתיים ועבודה במסגרת מוצאים עצמם מתקדמים.
בהחלט שאנו מתפתים להוציא כסף כשזה לא מצוי בכיסנו. האישיות הפיננסית שלנו נובעת מדפוסי התנהגות ובצורך לפצות עצמנו פעמים רבות על דברים שהיו חסרים לנו במהלך חיינו. חוסר סיפוק יכול להביא אותנו למסע קניות מטורף כדי למלא צורך. במרכז ניתן לקבל מענה אלטרנטיבי למהלכים אלו.
אנשים אכן מרגישים מתוסכלים ממרוץ העבודה האינסופי ובכל זאת לא מספיקים לגמור את החודש. במרוץ המטורף הזה אנו מודאגים כל הזמן, חוששים משיחת הטלפון מהבנק ולא בטוחים שנצליח להגיע לחסוך לפנסיה. במרכז ניתן לקבל כלים להיות יעילים יותר ולא בעבודה קשה יותר.
בהחלט שכן. נכון לשוחח עם הילדים בהתאם לגילם על בניית תקציב למטרות מסוימות. ללמד אותם להפעיל שיקול דעת מהמקום שצומח ולא מהמקום שחסר. חינוך לכלכלה נכונה. במרכז אנו נותנים כלים מעשיים ותקשורת בונה למטרות אלו.
מזל טוב. החיים הרגילו אותנו לעשות לפחות כמו האחרים אם לא יותר. ניתן לארגן ארועים בתקציב המתאים למשפחה וללמד גם את הילד על הדרך פרק בכלכלה.

מוצרים נוספים:
ייעוץ זוגי
ייעוץ לקריירה
הורות וקריירה
אימון אישי
ליווי להקמת עסק

    הרשמה לניוזלטר