הורים למתבגרים

גיל ההתבגרות הוא תקופת חיים בעלת משמעות מרכזית להתפתחות ה"עצמי" של כל נער ונערה. כיום אנו יודעים להגיד כי מדובר בתקופה שבין הגילאים 11-25 בקירוב. תקופה זו ידועה ומאופיינת בסערות רגשיות מצד המתבגרים, בשל השינויים הפיזיים והרגשיים המתחוללים בתקופה זו. להורים למתבגרים זוהי הינה תקופה מורכבת בשל שינויים רבים שההורה חווה בעצמו בין אם מדובר בתסכולים מקצועיים, קריירה שנייה, טיפול בהורים מזדקנים ו...להתמודד עם המתבגר שהפך מילדון לדמות שאינה מוכרת להם. התוצאה הכוללת – מתחים וסערות רגשיות בבית ובמשפחה, העלולים להביא לחוסר תקשורת בין המתבגרים להורים, הקצנת המתחים בין המתבגרים להורים ואף משברים משפחתיים כוללים.

במרכז "בשביל הדרור" אנו נותנים מענה להורה הטועה והתוהה, תמיכה רגשית להתמודדות, הבנת המתבגר מבפנים כלפי חוץ ומפה כיצד להגיע אליו. במרכז מומחים לעבודה עם מתבגרים עם קשיים שונים כגון: בטחון עצמי ירוד, חוסר מוטיבציה ללימודים ובכלל, מופנמים, בנשירה סמויה או גלויה מהמערכת הלימודית, קשיים במישור החברתי, התמודדות עם אלכוהול וסמים, הרשתות החברתיות ועוד. למרכז צוות מיומן לתת מענה הן להורים והן למתבגרים.

Lady with glass

שאלות נפוצות


למרכז פונים הורים/מתבגרים בגילאי 11-18 בדילמות שונות הנקרות בדרכם הן ברמה המשפחתית, החברתית והלימודית.
המטרה הינה התמקדות בשיפור הקשר הורה-מתבגר, שיפור בתפקוד ההורי על מול הנער/ה ותמיכה במצבי משבר במטרה להביא לחיזוק הבית, הפרטים במשפחה ולשיפור מצבו ותפקודו של המתבגר.
כאשר חווית ההורים בבית ביחס למתבגר מלווה תכופות בריבים קולניים, חוסר אונים, תחושת חוסר תקשורת ואיבוד האחיזה ההורית, חוסר כבוד מצד המתבגר, איבוד עשתונות ועוד. עוד פונים למרכז כאשר מתגלעים קשיים חברתיים: הסתגרות, הימנעות מחברים או שוטטות ותלות מוגברת בחברים. קשיים לימודיים הזולגים לשאר תחומי החיים, סימנים להתמכרויות, אי קבלת סמכות מבוגרים אחראים ועוד.
כדי לדעת איך להתמודד עם גיל ההתבגרות עלינו להבין איך עובד הראש של מתבגר, לדעת את רזי ההקשבה האמפתית ולגלות שהמתבגר שלנו מבקש את קרבתנו ואף זקוק לה ביותר. במפגשים נלמד להבין ולהתמודד עם רזי גיל ההתבגרות.

מוצרים נוספים:
ייעוץ זוגי
ייעוץ לקריירה
הורות וקריירה
אימון אישי
ליווי להקמת עסק

    הרשמה לניוזלטר