הורות צעירה

כיום, בעידן המודרני נראה כי הרבה פחות פשוט לגדל ילדים. אנו רואים בעשור האחרון הורים צעירים אשר משתוקקים להיות הורים אך, יחד עם זאת, לא מוותרים על הגשמה עצמית: אישית, תעסוקתית, השכלתית וחברתית. הדבר מבורך אך הופך את ההורות המודרנית למורכבת משהייתה בעבר. מטרתנו במרכז היא לתת כלים ומפות להגיע לתוצאות המטיבות הן עם ההורה והן עם המשפחה. הן מתן כלים להתפתחות אישית ומקצועית לצד ההתפתחות הזוגית וההורית.

הליווי להורים צעירים בתחילת הדרך נותן מענה לדילמות כגון כיצד מתמודדים עם זוגיות שנדחקת הצידה והמרוץ לגידול העולל מתחיל. כיצד מטפחים ומשמרים את הזוגיות תוך יצירת הקן המשפחתי. כלים פרקטיים להורים הצעירים בנושאי סמכות הורית, הצבת גבולות, תוקפנות אצל ילדים, יריבות בין אחים ועוד. כלים ליצירת בסיס יציב הן ברמה הבין אישית, ההורית, כלכלת המשפחה ועוד.

שאלות נפוצות


בהחלט שכדאי לבני זוג להגיע למספר מפגשים מצומצם כדי ללמוד את השפה המשפחתית בה היו רוצים לגדל את ילדיהם. לקבל את הבטחון לעבוד עם האינטואיציה הפנימית שלהם כדי לא לרוץ ולחפש את התשובות בכתבים שונים, לבחור את ה"אני מאמין" שלהם.
הורים מרגישים באזור גיל שנתיים כי הילד "מורד". הם מרגישים שהם צריכים לנהל אתו מאבק כוחות של ידו של מי על העליונה ומעלים חששות לגבי המשך הדרך בהורות שלהם. מספר מפגשים מועט יכול ללמד אותנו איך "פועל" מוח של ילד בן שנתיים וכיצד התגובה שלנו תהיה מקור לדפוסי התנהגות עתידיים.
יריבות בין אחים הינה נושא עתיק יומין שהחל עוד מימי התנ"ך הרחוקים, זוהי אינה המצאה של הדורות האחרונים. ילדים ימצאו על מה לריב כאשר בד"כ דרך התגובה שלנו תהיה הבסיס למלחמה ושלום בבית שלנו. הורים יכולים להנציח את היריבות או ללמד את הילדים להיות ערבים זה לזה.
כדי לגדל ילד עם בטחון עצמי, צריך להיות הורה כזה. אנו לא יכולים ללמד בטחון עצמי, אלא לתת את התנאים לכך: דרך ההבנה שלנו את הילד מבפנים כלפי חוץ, דרך קבלת הרגשות והתמודדות עם תוצאות, למידת הפוטנציאל שלו, דרך ההסתגלות שלו למצבים, המילה הטובה הנאמרת ועוד. נוכל ללמוד שלבים אלו ביחד ולשחרר את עצמנו ואותו.
בהחלט שניתן. פעמים רבות אנו מרגישים שאנו בסך הכל מתנהלים כשורה אך ישנו קושי בנושא מסויים שהיינו רוצים להתמודד איתו בצורה שונה אך איננו יודעים כיצד לעשות זאת. לעיתים מפגש אחד הינו צוהר לשינוי משמעותי בצורת החשיבה וההתבוננות שלנו את הילד ונותן כוח רב להתמודדות מולו ולמענו.


מוצרים נוספים:
ייעוץ זוגי
ייעוץ לקריירה
הורות וקריירה
אימון אישי
ליווי להקמת עסק

    הרשמה לניוזלטר