הורות בזוגיות שנייה

זוגיות שניה, או "פרק ב'", היא מצב בו אדם שהתגרש או התאלמן (חי בזוגיות מחייבת) פעם נוספת. זוגיות זו מביאה עמה לא מעט אתגרים: אם אדם חווה כישלון או אכזבה מהמערכת הראשונה הוא עשויי להביא עמו קשיים ופחדים. ישנו קושי להתחיל מהתחלה והקושי הלא קטן הינו איך מתמודדים זה עם ילדיו של זו, וזו עם ילדיו של זה מזוגיות קודמת? כיצד מתמודדים עם הילדים הנשארים בד"כ בחזקת האם ואילו ילדיו מגיעים לביקורים? כל זה בנוסף לקשיים הזוגיים ועוד.

לילדים קשה לעיתים לראות את אחד ההורים בזוגיות ואילו השני בבדידות. לראות שהילדים של האחר גרים עם ההורה שלו ואילו הם רק "אורחים" או שלזוג נולד זה מקרוב ילד משותף ומרגישים שמקומם התערער. מה עושים כשהילדים מעבירים את בן הזוג מבחני אומץ, נאמנות, אתגרים לא פשוטים. מה עושים כשההורה השני "מרעיל" את הילדים כלפי ההורה שמצא עצמו בזוגיות חדשה ואילו הוא לא?

 

שאלות נפוצות


פעמים רבות ניתן לתת כלים להורה גם ללא הימצאות בן הזוג לשעבר בתהליך. היכולת לעשות חיבורים יכולה להיות בדרך בה אנו מדברים עם הילד כדי ליצור את השינוי.
חשוב לנהל את השיחה מול הילדים בצורה אמפתית ואסרטיבית ולא לשלוח את הילדים עם תחושה של רגשות אשם.
חשוב להכיר את הנפשות הפועלות בבית וכיצד מתנהלים החיים. האם מדובר במפגשים בתדירות נמוכה יחסים או באינטראקציה יום יומית. האם בת הזוג מאפשרת התערבות ביחסים שלה עם הילדים ועוד. לעיתים מספיק לדעת כיצד להתקרב נכון לילדים כדי שהמערכת תהיה נינוחה יותר.
ישנם כללי היקשרות שלעולם עובדים. חשוב להבין שהילד מגיע עם מטענים ולדעת לפרוק אותם. בשפה האמפטית ניתן לשנות את התמונה ולפרוק את הילד מהמטען העודף אתו הגיע.
ילדים משווים פעמים רבות את מידת הקשר של ההורה עם משפחתו החדשה, עם הילדים של בן/בת הזוג וילדים משותפים. הם מרגשים פחיותיי ערך במערכת בשל הסיבה שהם נמצאים בה פחות. ישנם דרכים רבות לגשר על פערים אלו והדרך יפה לא פחות.

מוצרים נוספים:
ייעוץ זוגי
ייעוץ לקריירה
הורות וקריירה
אימון אישי
ליווי להקמת עסק

    הרשמה לניוזלטר